от 65 лв. 55 лв.
Резервирай

Празник Трифон Зарезан в Новите Лозя и разходка в Арбанаси с отпътуване от Русе, Борово, Бяла

Няма рейтинг
Продължителност

Еднодневна екскурзия

Вид

Екскурзия

Брой хора

Без ограничения

Езици

___

Описание

Празник Трифон Зарезан в Новите Лозя и разходка в Арбанаси

Еднодневно винено пътешествие – 15 февруари 2025г.

За вас редовни клиенти предлагаме ПРОМО ЦЕНА

Отпътуване с автобус от Русе  – 65 лв  55 лв., а ако дойдете със своята половинка 100 лв. за двама!!!

За трета поредна година, по стара автентична българска традиция  родолюбиви българи винари  почитат  св. Трифон Зарезан в местността Новите лозя – село Арбанаси.

Ще опитате едни от най-хубавите вина от избите в региона. Ще видите ритуала по зарязване на лозите и ще се забавляваме със състезание по търкаляне на бъчви.

Нека заедно участваме и пресъздадем този величествен празник, да се върнем към корените си и най-хубавите ни традиции! Така  и вашата година ще бъде изпълнена с много здраве и берекет!

В допълнение ви предлагаме и релаксираща разходка из магнетичното селце Арбанаси, запазило по неповторим начин българската духовност и архитектура

РЕЗЕРВАЦИЯ СЕ РЕГИСТРИРА ПО ЕДИН ОТ СЛЕДНИТЕ НАЧИНИ: чрез бутона резервирай или на тел. 0885720830; 0877737700

Програма

Wine Adventures и Alexandra Travel Ви предлагат винено приключение с руйно вино и много веселие!

08:30 часа Отпътуване от Русе за Велико Търново – Архитектурно-музеен резерват Арбанаси
10:30 часа Пристигане в местността Новите Лозя – село Арбанаси
10:30-11:00 Кратка пешеходна разходка до Петропавловски манастир /Лясковски манастир/
ПРАЗНИЧНА ПРОГРАМА за св. Трифон Зарезан в местност Новите Лозя
11:00 - 11:30 Молитва за благословия на лозовите масиви на Новите Лозя от отец Киприян
11:30 - 12:15 Зарязване на Новите Лозя
12:15 - 13:00 Търкаляне на бъчви
13:00 - 14:30 АНА БОРИСОВА и оркестър "3/4" Фолклорна програма, Всенародна веселба, Празнична дегустация*
14:30 - 15:30 – Посещение на храм „Рождество Христово“ с. Арбанаси с екскурзоводска беседа – уникална църква с история датираща още от XVI век, съхранила в себе си изключително богати стенописи и поради тази причина днес освен храм е и със статут на музей.
15:30 - 16:30 – Пешеходна разходка в Архитектурно-музеен резерват Арбанаси
17:00 часа - Отпътуване за Русе
19:00 часа– Пристигане в Русе

Групата ще бъде с водач – сертифициран винен гид г-жа Христова, която ще ви разкрие много интересни факти за традициите на винопроизводството в района, за хората, които ги съхраняват и със страст правят в днешни дни виното, за винарните и характерните за тероара сортове.
Всеки от Вас ще получи и венче от лозови пръчки, за да пренесе плодородието и в своя дом!
*На място ще има няколко опции за закупуване на чаша или бутилка вино от местни винарни, също и вкусна храна - традиционна българска скара.

Включено/Изключено

  • транспорт с лицензиран мини бус * / при повече туристи ще се пътува с автобус 3/4*;
  • водач – сертифициран винен гид
  • медицинска застраховка - Застраховка „Помощ при пътуване“ (задължителна) – 1 лв. (2 лв. за хора над 65 г.);
  • разходи от личен характер.

Град на тръгване

Борово
Бяла
Разград
Русе

Локация

Често задавани въпроси

Условия на офертата
• Екскурзията се осъществява при група от 19 пътуващи!
• Срок за уведомление при несъбран минимум туристи - 7 дни преди датата на отпътуване.
• Капаро - 50% от стойността на екскурзията при записване, доплащане - 10 дни преди отпътуване.
• Местата в мини буса / автобуса се определят според датата на записване.
• Възможна е промяна в цената при независещи от ТА Александра Травел обстоятелства.
• ТА Александра Травел си запазва правото за промени в последователността на разглежданите обекти.

За резервация:
☎️ 0885720830;
Изпратете:
✅ 3 имена на кирилица и ЕГН-та на всички пътуващи;
✅ адрес на титуляр за договор на имейл office@alexandra-travel.com
Допълнителни условия
• Повече подробности относно нашите условия можете да намерите тук: https://www.alexandra-travel.com/obshti-usloviia-za-polzvane.html.

• За контакти: office@alexandra-travel.com; 0885 720 830.





ТА „АЛЕКСАНДРА ТРАВЕЛ 2018“ си запазва правото за промени в последователността на разглежданите обекти.

TА ''АЛЕКСАНДРА ТРАВЕЛ 2018'' има сключена застраховка ''Отговорност на туроператора'' по чл. 97 от Закона за туризма със ЗК ''Лев Инс''.
НАШИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ, ПРИ КОИТО МОЖЕ ДА НАПРАВИТЕ РЕЗЕРВАЦИЯ:
- 10 лв.
от 65 лв. 55 лв.

Може също да харесате

Попълнете формата за контакт, за да изготвим оферта за Вашата почивка или екскурзия. Отнема само минута да ни попиташ!





    Изберете как желаете да се свържем с Вас*: